OČIČKATOST

Home / Essays / 2015 / September / časté dotazy | faq

časté dotazy | faq

  • "Kam jsem se to dostal? Co je to ta očičkatost? Mám se bát?"

Ahoj. Já jsem rionka a kreslím obrázky. Očičkatost je název, pod kterým na internetu představuji svoje projekty, výrobky a kresby a také jsem nakreslila stejnojmenný kalendář na rok 2016. Očičkatost může být také vlastnost či schopnost: v daném bodě či prostoru se nachází mnoho očiček. Má-li něco mnoho očiček, je to očičkaté. Můžou to být například koukací náušnice, očima obsypaný náhrdelník, okaté šaty nebo obraz. Očičkatost chápu jako pozitivní vlastnost, zpravidla roztomilou (i přes mírnou děsivost či šílenůstku). Výskyt očičkatostí vyhledávám a obdivuji i u jiných umělců po světě.

  • "Hello, what is this? Did you paint these?"
Hello, I'm rionka and this is my online portfolio of works I painted for my 2016 calendar. The term "očičkatost" is made-up in Czech language and it could be translated as an ability ("-atost") to have/gather a lot of cute eyes ("oči", little eyes - "očička"). As you can see I particularly enjoy to paint eyes to necklaces, earrings, people's hair and such.The paintings and drawings for my 2016 calendar are divided into categories by month, my workplace photos and fan photos. If you are interested in buying any of my stuff please contact me on rionka{}gmail.com, I'll be happy to make it work.

  • "Kde můžu získat takový kalendář? Nebo věc na krk? Nebo něco?"

Kalendář si můžete objednat tady. Některé moje výrobky (náhrdelníky a náušnice) jsou k nalezení na fleru, výrobu a novinky často popisuji na twitteru. Uvažuji taky o tematických náhrdelnících dle jednotlivých měsíců - uvidíme!

  • "Tohle je super, chceme ti dát své peníze!"

Děkuji za důvěru. Budu moc ráda, když si kalendář objednáte - klikněte sem. Vzhledem k tomu, že kalendář se úspěšně zafinancoval, poslala jsem koncem roku 2015 10% zisku do útulku Tibet.

  • "Něco potřebuji, jak se s tebou můžu spojit?"

Napiš mi prosím mail na rionka{}gmail.com nebo na twitter @rionka.

  • Co znamená cc-by-sa 4.0?
Licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 neboli česky Uveďte původ, zachovejte licenci.  Použijte moje dílo, šiřte je jakýmkoli způsobem a vždy uveďte zdroj. Děkuji.

  • "Tohle je moje fotka - nechci, aby tu byla."
Pokud jsem do sekce Očičkatosti na cestách umístila tvoji fotku a ty si přeješ, abych ji odstranila, napiš mi prosím mail na rionka{}gmail.com a já ji samozřejmě smažu. Ostatní fotografie a kresby jsou bez výjimky moje vlastní.